Sloupovitá nektarinka Fantasia, volné kořeny
Sloupovitá nektarinka Fantasia, volné kořeny
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá nektarinka Fantasia, volné kořeny

Prunus persica 'Fantasia' - Objednací číslo 4485578
Počet kusů v balení:1 ks
Tato nektarinka Vás zaujme svými sladkými, šťavnatými a aromatickými plody. Žluté plody jsou na slunečné straně červené. Doba sklizně je od poloviny srpna. Růžové, velmi dekorativní květy v březnu/dubnu. Samosprašná.
385,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání srpen střed
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné před větrem PŮDA: Bohatá na živiny a propustná HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování) POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm RŮST: Středně silný, štíhlý a vzpřímený – můžeme vysadit v řadě s jinými druhy KVĚTY: Růžovočervené, od 2-3 roku pěstování Březen/duben PLODY: Sladké, šťavnaté se žlutou dužinou SKLIZEŇ: Od poloviny srpna až do konce srpna ŘEZ: Pokud je seříznutá špička stromu ponechte jedno očko/pupen pod řezem. V létě ho upevněte k opěrné tyči a veďte ho směrem vzhůru. Pokud za jeden rok naroste o více, než 50 cm opět ho seřízněte. V následujících letech zkracujte postranní výhonky brzy na jaře na délku 20 -40 cm (doporučuje se za 3 vnějším očkem). Očka není třeba počítat přesně ani sledovat jejich směr, důležité je řezat tak aby byl udržování štíhlý sloupovitý tvar. Shrnutí: Boční větve nenechávejte delší než 40 cm. Zkracování lze provádět průběžně během celého vegetačního období. Starší a silnější větve však raději stříhejte, až když v nich není žádná míza (později na podzim nebo brzy z jara). Mladé stromy vyžadují častější a silnější řez, u starších rostlin je sloupovitý tvar výraznější a růst se výrazně zpomalí. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo mulčem. V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu dát na chráněné místo, dobře ochránit před mrazem a příležitostně zalévat.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené