Mucurines, sloupovitý angrešt
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Mucurines, sloupovitý angrešt

Ribes uva-crispa 'Mucurines' - Objednací číslo 4413432
Počet kusů v balení:1 ks
Zelenožlutý sloupkový angrešt. Šťavnatý! Bohatá úroda! Díky útlému tvaru se k úrodě dostanete snadno a bez poškrábání. Rostlina silného vzrůstu. Bobule velkého rozměru, harmonické, sladce nakyslé chuti. Ovoce neopadává ani při úplném dozrání. Dozrává začátkem července. Samosprašná odrůda. Vyvinutá rostlina v kontejneru.
835,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Výška dospělé rostliny 180 cm
STANOVIŠTĚ: světlé, pokud možno však ne na přímém slunci (polostinné stanoviště) POTŘEBA MÍSTA: asi 0,5 až 0,8 m, při pěstování v nádobě by měla být tato minimálně 50 cm široká a hluboká PŮDA: úrodná, středně těžká, bohatá na živiny – kořeny leží těsně pod povrchem země (mělce kořenící), v lehkých půdách dostatečně zavlažujte HNOJENÍ: po sklizni speciálním hnojivem na bobulovité ovoce, abyste napomohli tvoření květů na příští rok – na jaře pak pohnojte ještě jednou a mulčujte (listím, posekanou trávou) ŘEZ: musí se pravidelně prosvětlovat – postranní výhony zdola zkrátit na cca 30 – 40 cm, směrem nahoru kratší, aby zůstala zachována pyramidová forma – pokud jsou postranní větve příliš husté, odstraňte celé větve, abyste zajistili dobré prosvětlení a úrodnou sklizeň výšku opory si můžete určit sami tím, že hlavní kmínek povedete dále na bambusové tyčce nebo tím, že ustřihnete v požadované výšce špičku angreštu ZIMA: v prvních 2 až 3 letech se doporučuje ochrana proti zimě v podobě listí nebo jedlového chvojí, v pozdějších letech již není nutná – pěstujete-li v nádobě obtočte ji lepenkou, styroporem, novinovým papírem apod. DOBA ZRÁNÍ: začátek / polovina července PLODY: Mucurines – zelenožluté, slupka mírně chlupatá Remarka – červené, slupka tenká a mírně chlupatá
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené