Mandloň ,,Tétényi Bőtermő"
Mandloň ,,Tétényi Bőtermő"
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Mandloň ,,Tétényi Bőtermő"

Prrunus amygdalus - Objednací číslo 4482982
Počet kusů v balení:1 ks
Maďarská odrůda mandloně s pozdní dobou kvetení dobře odolává mrazu. Velké plody se sladkým jádrem mají středně silnou skořápku, která jde dobře louskat. Dozrává na přelomu září/října. Dorůstá do výšky kolem 6 metrů, průměr koruny je zhruba 4 metry. Vysazujte na teplé, slunné a chráněné stanoviště. Cizosprašná, vhodným opylovačem je např. odrůda Tétényi Kedvenc. Dodáváme s volnými kořeny.
376,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 400
Doba zrání září konec
Výška dospělé rostliny 400-600 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, světlé, u zdi nebo u pergoly, nejlépe orientované na západní straně, kam by dopadalo slunce během doby květů až odpoledne PŮDA: Mírně vápenitá, propustná, spíše sušší HNOJENÍ: Oblast kořenů kolem kmene mulčovat, (tráva, listí) 2x ročně. Další přihnojování již pak není nutné… VÝŠKA: Dorůstá do výšky kolem 6 m KVĚTY: První květy a ovoce od 4. až 5. roku pěstování Chraňte před jarními mrazíky, v případě potřeby zakrýt netkanou textilií Není samosprašná, jsou potřeba 2 ks. Pokud je v době květu příliš zima k opylení nedojde a mandloň neplodí. Broskev v okolí, která kvete ve stejnou dobu, je dobrým opylovačem. PLODY: Dozrávají na přelomu září a října. Velké plody se sladkým jádrem. Mají středně silnou skořápku, která jde dobře louskat. Sklízí se setřesením ŘEZ: Na jaře odstranit omrzlé větve PODZIM/ZIMA: Zimovzdorná Špatně snáší změny teplot (např. mrazivé noci a ranní slunce, plusové a minusové teploty v rychlém sledu po sobě) Odolné mrazu jsou pouze dřevnaté části. Zmrzlé výhony na jaře odstranit.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené