Černý rybíz Titania, kmen
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Černý rybíz Titania, kmen

Ribes nigrum 'Titania' - Objednací číslo 4411498
Počet kusů v balení:1 ks
Mnohonásobně převyšuje všechny dřívější odrůdy z hlediska množství úrody, velikosti a chuti plodů. Šťavnaté bobule vyrůstají v hroznech a na keři zůstávají po dlouhou dobu. Mimořádně vhodná odrůda pro čerstvou konzumaci, na přípravu ovocné šťávy, marmelády a želé. Plně mrazuvzdorná, není náchylná na choroby. Dozrává v první polovině července. Samosprašná odrůda.
530,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 50 - 80
Doba zrání červenec střed
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 150 cm
STANOVIŠTĚ: Světlé ovšem pokud možno takové, aby rostlina nebyla vystavena prudkému slunečnímu záření (polostín) POTŘEBA MÍSTA: Asi 0,80 m PŮDA: Hluboká, středně těžká, bohatá na živiny. Kořeny rostliny leží mělce pod povrchem půdy (kořeny rostou mělce do šířky), v lehké půdě je třeba rostlinu důkladně zalévat a dbát na to, aby voda prostoupila ke kořenům HNOJENÍ: Po sklizni přihnojení speciálním hnojivem určeným k péči o bobuloviny – tak podpoříte tvorbu květů v příštím roce. Další hnojení znovu na jaře. ŘEZ: Ve druhém roce se nově narostlé letorosty zkrátí na 4 – 6 oček. Tento řez se provádí po opadání listů. U starších rostlin se odstraňuje pouze staré dřevo a slabé výhonky. PODZIM: Mulčujte rostlinu: Použijte kompost nebo posekanou trávu a vytvořte z nich vrstvu kolem kořenů rybízu. Během rozkladu dodává tato vrstva rostlině mnoho potřebných živin. Zároveň tak v zimě chráníte rostlinu před vyschnutím. ZIMA: V prvních 2-3 letech pěstování doporučujeme rostlinu chránit před zimou vrstvou listí nebo chvojí, později není již tato ochrana nutná.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené