Magnolie Sunsation
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Magnolie Sunsation

Magnolia 'Sunsation' - Objednací číslo 3327484
Počet kusů v balení:1 ks
Pozdě na jaře kvetoucí magnolie. Z tmavě zelených poupat se vyvíjejí žluté květy s červeným stínováním. Kompaktně rostoucí magnolie dorůstá do výšky 3-4 metry. Dobře kvetou již mladé rostliny.
1260,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu duben, květen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 150
Barva žlutá (oranžová)
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, chráněné před větrem PŮDA: Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, hlubokou a humózní půdu. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Půda by měla být neutrální, nebo spíše s mírně kyselou reakcí. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Podmínkou pro dobrý růst a dobrý zdravotní stav je propustná půda. Kořeny magnólií jsou dužnaté a v dlouhodobě zamokřeném prostředí snadno zahnívají. Magnolie je mělce kořenící. Optimální místo pro výsadbu by mělo být v mírném polostínu nebo na slunci, ale chráněné od severních větrů a chráněné od přímého slunečního úpalu, zejména v zimních měsících a v předjaří. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem. Sálavé teplo vycházející z bezprostřední blízkosti zděných ploch nebo chodníků může též magnóliím poměrně významně uškodit. Magnólie potřebuje prostor. HNOJENÍ: Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky. VÝŠKA: V dospělosti po několika letech přibližně 3 - 4 m. RŮST: kompaktní KVĚTY: Duben - květen Žluté s růžově červeným stínováním. ŘEZ: Pokud možno nestříhat! Je-li to nutné, pouze mírně prostříhat korunu nebo udržovat řezem požadovaný tvar. Nejvhodnější doba je po odkvětu. ZIMA: Zimovzdorná Kořenovou část zakrýt mulčem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené