Budhova ruka
Budhova ruka
Budhova ruka
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Budhova ruka

Citrus medica var. Sarcodactylis - Objednací číslo 8819095
Počet kusů v balení:1 ks
Cedrát. Jedná se o druh citrusu s plody raritních tvarů pocházející z jižní Asie. Jedná se o stálezelený trnitý keř nebo strom. Plody se využívají v potravinářství, kosmetickém průmyslu nebo při rituální obřadech. Pro přezimování vyžaduje vyšší teploty než jiné druhy citrusů, při nižších teplotách shazuje listy. Každé jaro proveďte poměrně razantní řez, podpoříte tím kvetení a nasazování plodů. Plody svým tvarem připomínají ruku, nemají žádnou dužinu. Využívají se na kandování, zároveň slouží jako zajímavá dekorace. Dodáváme květináč o průměru cca 16 cm.
990,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen, červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Výška dospělé rostliny 100 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a chráněné. PŮDA: mírně kyselá (hodnota pH od 5,5 do 6) HNOJENÍ: Od května do srpna hnojivem na citrusy, dávkování podle návodu. ZÁLIVKA: Rovnoměrná, nejlépe dešťovou vodou. V misce pod květináčem by neměla zůstávat voda, hrozí, že uhnijí kořeny. LISTY: Žluté listy jsou znakem nedostatku železa (chloróza), pak začít citrus hnojit. Listy mohou v zimě částečně opadat. KVĚTY: Bílé, vonné. PLODY: Svým tvarem připomínají ruku, nemají žádnou dužinu. Využívají na kandování, zároveň slouží jako zajímavá dekorace. ŘEZ: Každé jaro proveďte poměrně razantní řez, podpoříte tím kvetení a nasazování plodů. ZIMA: Není zimovzdorný. V zimě rostlina očekává světlé stanoviště. Vyžaduje vyšší teploty při přezimování než běžné citrusy (cca 15- 20 oC). Při nízkých zimních teplotách i na světle shazuje listy. Zpravidla však na jaře opět dobře obroste. POZOR: Bohužel, často se na rostlině vyskytují mšice, proto zvláště v zimě kontrolovat spodní stranu listů.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené