Azalka dřevitá Gibraltar
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Azalka dřevitá Gibraltar

Rhododendron lut. 'Gibraltar' - Objednací číslo 3325066
Počet kusů v balení:1 ks
Dřevitá (opadavá) azalka Gibraltar byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1974. Dnes patří k nejoblíbenějším druhům kvetoucích jarních keřů. Dorůstá do výšky 1,5 metru. Sytě oranžově květy s nařasenými okraji a sytě zelené listy vyniknout zejména jako solitér. Vysazujte na slunné stanoviště, do propustné, mírně vlhké půdy s kyselým pH. Plně mrazuvzdorná.
611,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva červená
Výška dospělé rostliny 150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, polostinné. PŮDA: Propustná zahradní zemina s přídavkem rašeliny. Má ráda vlhkou a kyselou půdu. LISTY: Sytě zelené, opadavé. KVĚTY: Květen – červen. Sytě oranžové s řaseným okrajem. Lehce vonné. ŘEZ: Není nutný. Pouze, pokud je třeba rostlinu zmladit nebo vytvarovat, pak ji zastřihávat co nejdříve na jaře, aby stačila udělat nové výhony. ZIMA: Mrazuvzdorná. Mladé rostliny chránit před mrazem chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené