Šalvěj hajní Amistad
Šalvěj hajní Amistad
Šalvěj hajní Amistad
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Šalvěj hajní Amistad

Salvia nemorosa 'Amistad' - Objednací číslo 1120101
Počet kusů v balení:3 ks
Kompaktní růst a příjemná vůně. Fialové květy a tmavě fialové až černé květní pupeny od jara do prvních mrazů. Dorůstá do výšky cca 90 cm. Omezená zimovzdornost do -8 stupňů. Amistad pochází ze Španělská a v překladu znamená přátelství.
358,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 80-90 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné. PŮDA: Propustná, hlinitopísčitá, spíše zásaditá. Zálivka vyvážená. Nemá ráda hnojení! PĚSTOVÁNÍ: Může být vysazená na záhon nebo pěstovaná v nádobě. KVĚT: Fialové. Suché květy ostříháme, aby se rostlina zbytečně nevysilovala tvorbou semen. LISTY: Oválné, stříbřitě šedozelené, plstnaté. RUST: Polokeř s metlovitě rozvětveným stonkem. Dorůstá do výšky 70–80 cm. SKLIZEŇ: Pravidelným sestřihováním a zaštipováním konců rostlinky keř zhoustne a bude mít pěkný kompaktní vzrůst. Sklízíme nejlépe za suchého slunného dne. Ideální dobou je poledne, vždy před rozkvětem, jelikož pak ztratí větší část aroma. Při sklizni odstřihneme nedřevnaté části rostliny. Celou nať sklízíme dvakrát do roka, uřízneme ji zhruba 10 cm nad zemí. Listy usušíme při teplotě okolo 30 °C. Sušené šalvějové lístky jsou šedozelené a plstnaté. ZIMA: Omezeně mrazuvzdorná. V teplejších podmínkách ji na zimu zastřihneme a dobře zakryjeme chvojím nebo mulčem. V chladnějších podmínkách ji na zimu zastřihneme, vyjmeme z půdy, zasadíme do přenosné nádoby a přezimujeme v chladné a světlé místnosti bez mrazů nebo chráněnou ve skleníku. TIP: Rostliny vybrané k rychlení vyjmeme začátkem října opatrně se zemním balem z půdy. Přesadíme menší zastřižené trsy do vhodné nádoby, doplníme zeminou a umístíme do pařeniště nebo do chladné místnosti. Takto ponecháme rostlině asi měsíc klidu a teprve potom ji umístíme na zimu do bytu na okenní parapet. Pozor na dlouhodobější přemokření!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené