Rozmarýn lékařský Capri (1), větší rostlina
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Rozmarýn lékařský Capri (1), větší rostlina

Rosmarinus lavandulaceus 'Capri' - Objednací číslo 1108722
Počet kusů v balení:1 ks
Vždyzelená, lehce převislá rozmarýna. Cenná léčivá a okrasná rostlina. Světle fialová barva květů bude rostlinu zdobit od pozdního jara do podzimu. Na zimu přikryjte listím. Kvete: červen – listopad, dorůstá do výšky 10 – 20 cm.
335,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad
Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby března začátek - listopadu konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 10-15 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé, eventuálně u zdi, chráněné PŮDA: Písčitá a chudá HNOJENÍ: 1x na jaře - stačí na celý rok, při přehnojení reaguje trvalka negativně (záporně) VÝŠKA/ŠÍŘKA: Cca 20 cm ODSTUPY ROSTLIN: Asi 50 cm RŮST: Tvoří dlouhé výhony, které jsou lehce zahnuté, výhonky se stáčejí ke světlu KVĚTY: Světle modré, ke konci podzimu do konce jara od 2. – 3. roku – podle povětrnostních podmínek a stanoviště, květy a listy jsou po usušení vhodné jako koření ŘEZ Ročně zastřihnout, abychom se vyvarovali zdřevnatění spodní části - starší rostliny dřevnatí od shora dolů – odstranit všechny zmrzlé výhony PODZIM/ZIMA: Při velmi studené zimě a extremních teplotních rozdílech trvalka zmrzne – doporučuje se přezimování v chladnější a světlé místnosti. Při přezimování venku, je třeba rostlinu chránit, zakrýt i půdu a zalévat jen málo a pouze, když nemrzne! Kořenový bal nesmí vyschnout, ale kořeny by neměly být ani přemokřené, aby nepromrzly. Při pěstování v nádobě by nádoba měla stát nad zemí (např. na kamenech nebo na dřevěné podložce s odtokem) - přebytečná voda musí odtékat - nádoba se musí ovinout kokosovou výztuží nebo netkanou textilií, či slámou) a pevně zavázat. Nadzemní část ochráníme v mrazech netkanou textílií: 3 tyče se zastrčí do nádoby a rostlina se zakryje. Ve dnech, kdy nemrzne, občas mírně zalévat! TIP: Rozmarýna vypadá nejlépe ve venkovském hliněném hrnci
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené