Svíčkovec lindheimerův (1)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Svíčkovec lindheimerův (1)

Gaura lindheimeri - Objednací číslo 1130662
Počet kusů v balení:1 ks
Jedna z nejdéle kvetoucích trvalek. Tenké, ale pevné stonky nesou jemné růžové květy zajímavého tvaru. Preferuje slunné stanoviště a mírně vlhkou půdu.
176,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30 - 50
Výška dospělé rostliny 40-60 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, teplé a suché. PŮDA: Bohatá na živiny, propustná s příměsí písku. HNOJENÍ: Není nutné. U rostlin v květináči 1x za měsíc tekutým univerzálním hnojivem – od srpna již není nutné hnojit! ZÁLIVKA: Nepřemokřit, zalít až když je vrchní půda vyschlá. VÝŠKA: Cca 40 - 60 cm. POTŘEBA MÍSTA: Přibližně 30 - 50 cm. RŮST: Kompaktní, bujný. KVĚTY: Růžové. DOBA KVĚTU: Od května do července. ŘEZ: Na jaře, odkvetlé květy odstranit a výhony zkrátit asi na 10 cm. ZIMA: Mrazuvzdorný, zbylé stonky ponechat na rostlině do jara a rostlinu dobře zakrýt chvojím před mrazem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené