Bellamira, mirabelka
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Bellamira, mirabelka

Prunus syriaca 'Mirabello' - Objednací číslo 4434945
Počet kusů v balení:1 ks
Silně rostoucí, pozdě kvetoucí strom. Je tolerantní vůči šárce a málo náchylný na moniliózu nebo rez. Žlutozelené, pevné plody mají šťavnatou, zlatožlutou dužinu, dobře se odděluje od pecky. Sklizeň je vysoká, plody velmi chutné. Bellamira vyroste ve velmi dekorativní strom. Plody váží až 18 g a mají vysoký obsah cukru. Samosprašná.
999,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 350
Doba zrání srpen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300 cm
STANOVIŠTĚ: Teplé, slunné, chráněné. PŮDA: Není náročná, pravidelné mulčování (posekaná tráva, listí …) pomáhá udržet vlhkost v půdě a rozklad mulčovací vrstvy dodává živiny. U suchého stanoviště je možné napadení mšicemi nebo roztoči. HNOJENÍ: 1 x na jaře hnojivem na ovocné dřeviny, kompostem, hnojem. POTĚBA MÍSTA: Asi 4 metry. VÝŠKA: 3,5 – 4,5 metru. KVĚTY: Duben, je samosprašná, ovšem přítomnost ryngel či švestky v okolí zvýší sklizeň. Sklizeň není každý rok stejná. Po roce s bohatou úrodou následuje zpravidla rok kdy je úroda nižší. PLODY: Srpen – žlutozelené, dozrávají pomalu a nerovnoměrně. PODZIM: Oblast kořenů zakryjeme vrstvou humusu. ŘEZ: Korunu po sklizni prosvětlíme – mirabelky potřebují slunce pro dozrávání plodů – proto zkrátíme středové výhony – díky tomuto opatření se do koruny dostane více světla a omezíme i růst do výšky.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené