Meruňka Golden Venus, v kontejneru
Meruňka Golden Venus, v kontejneru
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Meruňka Golden Venus, v kontejneru

Prunus armeniaca - Objednací číslo 4430805
Počet kusů v balení:1 ks
Nová odrůda meruňky, kterou lze pěstovat i ve výše položených oblastech. Přináší pravidelnou úrodu. Plody jsou poměrně malé, aromatické a sladké, zlatožlutá dužina se snadno odděluje od pecky. Vyšší odolnost proti monilióze. Dorůstá do výšky 2,5 metru. Dozrává začátkem srpna. Velikost při dodání 60 -80 cm. Samosprašná.
995,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červenec konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy. PUDA: Humózní, propustná, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedosta-tek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chrá-níme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná. VÝŠKA: Zhruba 2,5 - 3 metry. RUST: Kompaktní. KVETENÍ: Březen/duben. Bílé až růžové. První květy, eventuálně plody od druhého roku. PLODY: Dozrávají v srpnu. Plody jsou menší, šťavnaté a sladké. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. ŘEZ: Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formo-vání zapotřebí. ZIMA: Zimovzdorná. Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt chvojím. POZOR: Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních noč-ních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené