Schweizerhose – pruhovaná hruška, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Schweizerhose – pruhovaná hruška, volné kořeny

Pyrus communis - Objednací číslo 4480911
Počet kusů v balení:1 ks
Raritně zbarvené plody jsou středně velké, chutné. Dozrává od poloviny září. Dužina je máslovitá, sladká a šťavnatá. Jsou vhodné pro přímou konzumaci i k dalšímu zpracování (sušení, kompoty, pálení). Slupka je žlutozeleně, podélně pruhovaná. Velmi dekorativní. Není samosprašná, vhodnými opylovači jsou např. hrušně Viliamsova nebo Clappova. Dodáváme s volnými kořeny.
399,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání září konec
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné orientované na jih nebo jihozápad. Nikoli ale stanoviště před bílou stěnou domu reflektující sluneční paprsky – to by mohlo vést ke spálení rostliny. Pozor na rez hrušňovou! Rez hrušňová je významnou chorobou hrušní a jalovců v těch lokalitách, kde jsou oba hostitelé od sebe v blízkosti do 150 až 200 metrů. PŮDA: Běžná zahradní nebo květinová zemina s malým podílem rašeliny, ne příliš vlhká. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy VÝSADBA: Vyhloubit díru pro zasazení o rozměrech alespoň 50 cm. Vysypat směsí zeminy a hnojiva. PLODY: Pruhované, žlutozelená barva. Dekorativní. Dužnina je máslovitá, sladká, šťavnatá. Vhodné pro přímou konzumaci. KVĚT: Duben/květen. Hrušeň vyžaduje sprašné odrůdy (např. Villiams, Clappova). První květy a tvorba prvních plodů začíná přibližně od 3. roku pěstování. ZRALOST: Přibližně od poloviny září (podle podmínek). ŘEZ: Odborný. Starší a delší výhony stříháme teprve, až když už ve výhoncích není skoro žádná míza (listopad nebo únor). V den řezu by venkovní teplota neměla klesnout pod 5 oC. PODZIM/ZIMA: Zimovzdorná, oblast nad kořeny zakrýt listím nebo mulčem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené