Černý rybíz Titania, sloupovitý
Černý rybíz Titania, sloupovitý
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Černý rybíz Titania, sloupovitý

Ribes nigrum 'Titania' - Objednací číslo 4413940
Počet kusů v balení:1 ks
Mnohonásobně převyšuje všechny dřívější odrůdy z hlediska množství úrody, velikosti a chuti plodů. Šťavnaté bobule vyrůstají v hroznech a na keři zůstávají po dlouhou dobu. Mimořádně vhodná odrůda pro čerstvou konzumaci, na přípravu ovocné šťávy, marmelády a želé. Plně mrazuvzdorná, není náchylná na choroby. Dozrává v první polovině července. Samosprašná odrůda. Dodáváme vyvinuté rostliny v kontejnerech.
835,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání červen konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 180-200 cm
STANOVIŠTĚ: Světlé ovšem pokud možno takové, aby rostlina nebyla vystavena prudkému slunečnímu záření (polostín) POTŘEBA MÍSTA: Asi 0,50 – 0,80 m, při pěstování v nádobě dbát na to, aby nádoba byla alespoň 50 cm široká a i hluboká VÝŠKA: Asi 2,00 – 2,50 m. Půda: Hluboká, středně těžká, bohatá na živiny. Kořeny rostliny leží mělce pod povrchem půdy (kořeny rostou mělce do šířky), v lehké půdě je třeba rostlinu důkladně zalévat a dbát na to, aby voda prostoupila ke kořenům Hnojení: Po sklizni přihnojení speciálním hnojivem určeným k péči o bobuloviny – tak podpoříte tvorbu květů v příštím roce. Další hnojení znovu na jaře. ŘEZ: Rostlinu je třeba pravidelně proklesťovat – postraní výhonky zkrátit na 30-40 cm, směrem ke špici keře výhonky zkracujte více a více, aby byla zachována pyramidální forma keře. Při silné tvorbě postranních větví je vhodnější odstranit celé výhonky, aby rostlina měla dostatek světla a vytvářela dostatek ovoce. Výšku sloupku můžete určit sami tím, že terminál rostliny připevněním k bambusovému kůlu necháváte růst vzpřímeně do výšky, nebo tak, že vrcholek rostliny zkrátíte na Vámi požadovanou výšku. PODZIM: Mulčujte rostlinu: Použijte kompost nebo posekanou trávu a vytvořte z nich vrstvu kolem kořenů rybízu. Během rozkladu dodává tato vrstva rostlině mnoho potřebných živin. Zároveň tak v zimě chráníte rostlinu před vyschnutím. ZIMA: V prvních 2-3 letech pěstování doporučujeme rostlinu chránit před zimou vrstvou listí nebo jehličnatého chrastí, později není tato ochrana nutná. Při pěstování v nádobě se doporučuje nádobu v zimě opláštit tkaninou, polystyrenem, novinami atp.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené