Máčka alpská(1)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Máčka alpská(1)

Eryngium alpinum 'Blue Star' - Objednací číslo 1140875
Počet kusů v balení:1 ks
Středně vysoká trvalka Vás zaujme svým neobvyklým vzhledem. Květy jsou podobné chrpám. Mají však vypouklý bodlákovitý střed. jsou vhodné jako doplněk k řezaným rostlinám, nebo na sušení. Nenáročná rostlina, preferuje půdu chudší na živiny, která však musí být dobře odvodněná. Mokro nesnáší.
307,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červenec, srpen
Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby března začátek - listopadu konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Vhodné k řezu ano
Barva modrá
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 60-80 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné PŮDA: Výživná, propustná, písčitá až kamenitá. Nesnáší přemokření! HNOJENÍ: Není nutné, případně na jaře hnojivem na trvalky. VÝŠKA: Přibližně 60 – 80 cm (podle podmínek), potřeba místa cca 30 cm. KVĚTY A LISTY: Červen - červenec Stříbřitě modré květy, jsou podobné chrpám s vypouklým bodlákovitým středem. Jsou lehce pichlavé a velmi dekorativní jako doplněk k řezaným květinám (jak čerstvým, tak do suché vazby). Obsahují hodně nektaru pro hmyz. Listy jsou „vykrajované“, tvoří přízemní růžici. ŘEZ: Pozdě na podzim zkrátit až u země. ZIMA: Mrazuvzdorná do -28 stupňů. Zakrýt před mrazem chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené