Javor japonský ‘Taylor’

Lze objednat

Japonské javory jsou oblíbenou a často i nezbytnou součástí okrasných zahrad. Holandská odrůda Taylor vyniká svými pestrobarevnými listy, které mění barvu v průběhu celého vegetačního období. Při rašení je celý list růžový, střed listu postupně mění barvu v hráškově zelenou. Kraj zůstává růžový až do začátku léta, poté zbělá a znovu získá růžový nádech. Jedná se o keř dorůstající do výšky kolem 2 metrů a zhruba stejné šířky. Pro správné probarvování listů doporučujeme výsadbu na slunné stanoviště. Preferuje mírně kyselou, vlhčí (ne přemokřenou) půdu. Řez není nutný. Mrazuvzdorný, mladé rostliny doporučujeme chránit.

Číslo zboží: 30212

Latinský název: Acer palmatum 'Taylor'

Obsah balení: 1 ks

900,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • 80-100
Stanoviště:
Slunné až polostinné

Půda:
Propustná, humózní, mírně kyselá. Půda by měla být stále mírně vlhká, vhodné je mulčování.

Hnojení:
Na jaře hnojivem pro okrasné stromy.

Zálivka:
Vyvážená, dle povětrnostních podmínek.

Výška:
1-2 metry.

Růst:
Keřovitý

Listy:
Hluboce vykrojené. Mění barvu v průběhu vegetačního období. Při rašení je celý list růžový, střed listu postupně mění barvu v hráškově zelenou. Kraj zůstává růžový až do začátku léta, poté zbělá a znovu získá růžový nádech. Pro probarvení listů potřebuje rostlina dostatek slunce

Květ:
Duben - květen
Nevýrazný, světle žlutý až bělavý.

Řez:
Není nutný, odstraňovat pouze odumřelé dřevo.

Zima:
Zimovzdorný, opadavý, na zimu zakrýt mulčem.
Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, je potřeba na zimu nádobu dobře ochránit (obalit ji např. netkanou textilií nebo pytlovinou) a postavit na polystyrenovou podložku. Nádoby snadno promrznou.