Javor japonský ‘Taylor’

Lze objednat

Japonské javory jsou oblíbenou a často i nezbytnou součástí okrasných zahrad. Holandská odrůda Taylor vyniká svými pestrobarevnými listy, které mění barvu v průběhu celého vegetačního období. Při rašení je celý list růžový, střed listu postupně mění barvu v hráškově zelenou. Kraj zůstává růžový až do začátku léta, poté zbělá a znovu získá růžový nádech. Jedná se o keř dorůstající do výšky kolem 2 metrů a zhruba stejné šířky. Pro správné probarvování listů doporučujeme výsadbu na slunné stanoviště. Preferuje mírně kyselou, vlhčí (ne přemokřenou) půdu. Řez není nutný. Mrazuvzdorný, mladé rostliny doporučujeme chránit. Dodáváme ve výšce 25 - 30 cm.

Číslo zboží: 30212

Latinský název: Acer palmatum 'Taylor'

Obsah balení: 1 ks

545,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • 80-100
Stanoviště:
Slunné až polostinné

Půda:
Propustná, humózní, mírně kyselá. Půda by měla být stále mírně vlhká, vhodné je mulčování.

Hnojení:
Na jaře hnojivem pro okrasné stromy.

Zálivka:
Vyvážená, dle povětrnostních podmínek.

Výška:
v dospělosti 1-2 metry.

Růst:
Keřovitý

Listy:
Hluboce vykrojené. Mění barvu v průběhu vegetačního období. Při rašení je celý list růžový, střed listu postupně mění barvu v hráškově zelenou. Kraj zůstává růžový až do začátku léta, poté zbělá a znovu získá růžový nádech. Pro probarvení listů potřebuje rostlina dostatek slunce

Květ:
Duben - květen
Nevýrazný, světle žlutý až bělavý.

Řez:
Není nutný, odstraňovat pouze odumřelé dřevo.

Zima:
Zimovzdorný, opadavý, na zimu zakrýt mulčem.
Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, je potřeba na zimu nádobu dobře ochránit (obalit ji např. netkanou textilií nebo pytlovinou) a postavit na polystyrenovou podložku. Nádoby snadno promrznou.