Hroznovitá borůvka Réka

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Zahradní borůvka, zdravé bobule s množstvím minerálních látek, vitamínů a biologicky aktivních látek. Velké, sladké a aromatické ovoce v dlouhých hroznech dozrává již začátkem července. Keř je mohutného vzrůstu, odolný a dorůstá až do výšky 2 metrů. V době zrání lze sklidit až několik kilogramů ovoce. Pevné bobule velkého rozměru lze dlouhodobě uchovávat, jsou vhodné ke zmrazování a na přípravu chutných marmelád a ovocných šťáv. Chutí připomínají skutečné lesní borůvky, ale nezabarvují chrup do modra. Tato odrůda má velký význam pro zdravou výživu. Sotva bychom našli jiné ovoce, které by obsahovalo tolik minerálních látek, vitamínů a biologicky aktivních látek jako tato rostlina. Jeho konzumací lze předcházet mnoha nemocem a obsah účinných látek je prokázán i výsledky lékařské vědy. Bílé květy medové vůně, hustý porost letní koruny a listy zabarvující se na podzim do červena mohou Vaší zahradě poskytnout neobyčejný okrasný efekt. Plně mrazuvzdorné! V každé kvalitní, kyselé zahradní půdě se dobře vyvíjí. Ideální je lehká půda s hodnotou okolo 5 pH, čehož můžeme docílit, když do půdy přimícháme kyselou rašelinu. Doba zrání: červenec – srpen. Samosprašná. Dodáváme vyvinuté rostliny v kontejneru.

Číslo zboží: 41483

Latinský název: Vaccinum corymbosum 'Reka'

Obsah balení: 1 ks

215,0 Kč / balení

1. balení 215,0 Kč / balení

od 2. balení 204,0 Kč / balení

Doba výsadby: Únor začátek - Listopad konec

  • Slunné
  • Polostín
  • 150-200
  • 200
Stanoviště:
Světlé, slunné (chráněné před silným poledním sluncem). V bezprostřední blízkosti by se neměly nacházet žádné další dřeviny, protože borůvka je mělce kořenící a tvoří rozlehlé kořeny. Není vhodná pro pěstování v nádobách.

Půda:
Propustná, běžná výživná zahradní půda. Vyžaduje kyselou půdu s obsahem rašeliny.

Hnojení:
Na jaře před vyrašením a během tvorby plodů vždy jednou speciálním hnojivem na borůvky.

Výška:
cca. 2 metry

Potřeba místa:
cca. 1,50 – 2,00 metry

Listí:
Bujný keřovitý růst, lístky oválné, zelené.

Květy:
Bílé, od druhého roku, v květnu – červnu

Zrání plodů:
Červenec/ srpen, menší než šlechtěné borůvky. Aroma jako lesní plody – zvenku modré uvnitř bílé, nezbarví chrup do modra.
Ovoce nevisí jednotlivě na větvičkách, nýbrž v hroznech (podobně jako rybíz).

Střih:
Běžně není nutný. Pouze velmi přestárlé výhonky odstranit na podzim blízko země a dřevo, které je starší více než 4 roky vyřezat - odstranit (proklestit), a to všechny výhonky, které se kříží nebo dotýkají. Dlouhé výhonky zkrátit. U starších keřů stále ponecháváme 8-10 silných hlavních výhonů.

Podzim/zima:
Listy se zbarví do červeno- žluta, na konci podzimu listí opadá. Obnovit mulčovací vrstvu- rostlina stojí přes zimu holá. Jako zimní ochranu nahrňte ke kořenům zem a popř. zakryjte chvojím.

Doporučujeme