Sloupovitá mirabelka Miracose, dvouletá
Sloupovitá mirabelka Miracose, dvouletá
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá mirabelka Miracose, dvouletá

Prunus dasycarpa 'Miracose' - Objednací číslo 4432359
Počet kusů v balení:1 ks
Vychutnejte si jedinečnou chuť mirabelek a meruněk v jednom kousnutí. Křížením dvou výborných odrůd, mirabelky Herrenhauser a meruňky Harley, vznikl výjimečný nový druh. Až 45 gramů těžké, aromatické a velmi chutné plody dozrávají na přelomu září a října. Plody jsou žluté s červeným nádechem. Atraktivní, sloupovitý růst, odolný vůči nemocem. Zimovzdorná do -20° C. Samosprašná.
1307,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání září začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a chráněné před větrem. PŮDA: Dobrá propustná zahradní zemina. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). VÝŠKA: Možno až 4 m. POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm. RŮST: Středně silný, štíhlý a vzpřímený. Můžeme zasadit v řadě s ostatními druhy sloupovitých stromů. KVĚTY: Duben. od 2. roku pěstování. PLODY: Aromatické, cca. 45 g. SKLIZEŇ: Konec září / začátek října. ŘEZ: Výšku můžeme regulovat řezem na jaře. Postranní výhonky ihned odstřihneme za 2. – 3. Očkem. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo mulčem. Při sázení musíme dát k rostlině opětnou tyč a nechat jí tam tak dlouho, dokud kmen nezesílí (to může trvat i několik roků). V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu zabalit a postavit na podložku (přebytečná voda musí odtékat) a dát na chráněné místo a příležitostně zalévat.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené