Sloupovitá plochá broskev Little Pinocchio, dvouletá
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá plochá broskev Little Pinocchio, dvouletá

Prunus pers. 'Little Pinocchio' - Objednací číslo 4432402
Počet kusů v balení:1 ks
Nyní máte možnost pěstovat sladké a šťavnaté ploché broskve také ve štíhlém sloupovitém tvaru. V dubnu/květnu zdobí strom překrásné květy a od srpna dozrávají lahodné plody. Samosprašná. Dodáváme v kontejneru.
1307,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání srpen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Humózní a bohatá na živiny. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). ZÁLIVKA: Podle potřeby a povětrnostních podmínek. VÝŠKA: Možno až do 4 m. PROSTOR PRO ROSTLINU: Cca 60 cm RŮST: Vzpřímený, sloupovitý. KVĚTY: Růžové, duben/květen. První květy a plody až po 2. roce pěstování. PLODY: Zploštělý tvar. SKLIZEŇ: Od srpna. ŘEZ: Pokud je seříznutá špička stromu ponechte jedno očko/pupen pod řezem. V létě ho upevněte k opěrné tyči a veďte ho směrem vzhůru. Pokud za jeden rok naroste o více, než 50 cm opět ho seřízněte. V následujících letech zkracujte postranní výhonky brzy na jaře na délku 20 -40 cm (doporučuje se za 3 vnějším očkem). Očka není třeba počítat přesně ani sledovat jejich směr, důležité je řezat tak aby byl udržování štíhlý sloupovitý tvar. Shrnutí: Boční větve nenechávejte delší než 40 cm. Zkracování lze provádět průběžně během celého vegetačního období. Starší a silnější větve však raději stříhejte, až když v nich není žádná míza (později na podzim nebo brzy z jara). Mladé stromy vyžadují častější a silnější řez, u starších rostlin je sloupovitý tvar výraznější a růst se výrazně zpomalí. ZIMA: Zimovzdorná. Oblast u kořenů zakrýt silnou vrstvou listí, chvojí nebo mulčovací kůrou. Při pěstování v nádobě je nutno ji na zimu postavit na chráněné místo, obalit, aby půda nepromrzla. Podle počasí je nutná příležitostná zálivka. Pěstování v prostorné nádobě je možné 3 – 4 roky, poté doporučujeme rostlinu přesadit do volné půdy.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené