Magnolie Satisfaction

Lze objednat

Nižší až střední vzrůst. Vnější strana květů je sytě růžová, vnitřní strana je krémově bílá až světle růžová. Květy jsou pevné, středně velké a mají pohárovitý tvar. Dobře kvetou již i mladé rostliny.

Číslo zboží: 32747

Latinský název: Magnolia 'Satisfaction'

Obsah balení: 1 ks

1 170,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • Duben-Květen
  • 150-200
Stanoviště:
Slunné až polostinné, chráněné před větrem

Půda:
Magnolie potřebují vlhký vzduch, vlhkou a humózní půdu. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Půda by měla být neutrální, nebo spíše s mírně kyselou reakcí. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Podmínkou pro dobrý růst a dobrý zdravotní stav je propustná půda. Kořeny magnólií jsou dužnaté a v dlouhodobě zamokřeném prostředí snadno zahnívají. Magnolie je mělce kořenící.
Optimální místo pro výsadbu by mělo být v mírném polostínu nebo na slunci, ale chráněné od severních větrů a chráněné od přímého slunečního úpalu, zejména v zimních měsících a v předjaří. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem.
Sálavé teplo vycházející z bezprostřední blízkosti zděných ploch nebo chodníků může též magnóliím poměrně významně uškodit. Magnólie potřebuje prostor.

Hnojení:
Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky.

Výška:
Přibližně 1,5 - 2 m

Růst:
kompaktní

Květy:
Duben - květen
Vnější strana květů sytě růžová, vnitřní strana je krémově bílá až světle růžová

Řez:
Pokud možno nestříhat!
Je-li to nutné, pouze mírně prostříhat korunu. Nejvhodnější doba je
po odkvětu.

Zima:
Zimovzdorná
Kořenovou část zakrýt mulčem.

Doporučujeme