Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kaštanovník jedlý

Castanea crenata x sativa 'Bouche de Betizac' - Objednací číslo 4429880
Počet kusů v balení:1 ks
Francouzský hybrid evropského a japonského kaštanu. Kompaktně rostoucí strom se vzpřímeným, středně silným růstem. Dorůstá do výšky 8-10 metrů. Plody jsou velmi kvalitní, velké, slupka má mahagonovou barvu, jdou dobře loupat. Dužina je bíložlutá, nasládlá. Dozrává v září. Lze je konzumovat pečené nebo vařené. Začíná plodit 3-5 let po výsadbě, dle podmínek stanoviště. Netrpí chorobami a škůdci. Vysazujte na slunné až polostinné stanoviště. Vyžaduje propustnou, výživnou půdu bohatou na draslík, neutrální až slabě kyselé pH. Dodáváme cca 150 cm vysoké rostliny v kontejneru. Cizosprašný.
1537,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 500
Doba zrání říjen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 500-1000 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Vhodnější je teplé a chráněné stanoviště. PŮDA: propustná, výživná, bohatá na draslík, neutrální až slabě kyselé pH HNOJENÍ: Podle potřeby libovolným komplexním hnojivem. ZÁLIVKA: Vyvážená. Udržovat mírně vlhkou půdu. VÝŠKA: 8-10 metrů Růst: vzpřímený, středně silný LISTY: krátce řapíkaté a střídavě postavené, podlouhlé, kopinaté s ostře pilovitým okrajem, pevné. KVĚTY: jsou uspořádány v bohatých, přímých nebo lehce převislých, dlouhých jehnědách PLODY: Plody jsou velké, slupka má mahagonovou barvu, jdou dobře loupat. Dozrávají v září. ŘEZ: tvarovací. Koruna stromu by se měla udržovat stále prosvětlená a spíše řídká. ZIMA: Mrazuvzdorný. Mladé stromky opatřit stejnou ochranou proti zimě, jaká se používá u ovocných stromů – mulč, obalit kmen pytlovinou.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené