Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Kaštanovník jedlý
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kaštanovník jedlý

Castanea c. x sativa (Bouche de Betizac) - Objednací číslo 4429880
Počet kusů v balení:1 ks
Rozložitý strom, v dospělosti dorůstající do výšky 15 – 20 m. Vysazujte na slunné až polostinné místo. Listí se na podzim zbarvuje do žlutohnědé barvy. Vyžaduje výživnou půdu bohatou na draslík, bez vápníku. Kvete v červnu. Plody dozrávají v říjnu, jsou středně velké, slupka jde dobře loupat. Lze je konzumovat pečené nebo vařené. Dodáváme rostliny v kontejneru. Částečně samosprašný. Doporučujeme vysadit více rostlin, které se vzájemně opylují.
1425,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 500
Doba zrání říjen začátek
V kontejneru ano
Výška rostliny 500-1000 cm
•maďarská odrůda: Kőszegszerdahelyi 29 • STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Vhodnější je teplé a chráněné stanoviště. PŮDA: Normální zahradní půda – kaštan je velmi přizpůsobivý, přesto se však doporučuje kyselejší půda (pH 5 – 6), bohatá na živiny. HNOJENÍ: Podle potřeby libovolným komplexním hnojivem. ZÁLIVKA: Vyvážená. Udržovat vlhkou půdu. VÝŠKA: Po několika letech dosahuje kaštan výšky od 5 do 7 metrů s prostornou korunou. POTŘEBUJE DOSTATEČNÉ MÍSTO K RŮSTU. Růst: Poměrně bujný. LISTY: Podlouhlé, podobné lancetě, tmavě zelené. KVĚTY: Zelenkavo-bílé – asi po 5 letech pěstování. PLODY: Plody jsou velké, slupka má mahagonovou barvu, jdou dobře loupat. Dozrávají v září. JE ČÁSTEŇĚ SAMOSPRAŠNÝ, PRO VĚTŠÍ VÝNOSY SE DOPORUČUJE VYSADIT DVĚ ROSTLINY (případně více)! ŘEZ: Koruna stromu by se měla udržovat stále prosvětlená a spíše řídká. ZIMA: Odolný proti mrazu. Mladé stromky opatřit stejnou ochranou proti zimě, jaká se používá u ovocných stromů – mulč, obalit kmen pytlovinou...
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené