Fallgold, maliník
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Fallgold, maliník

Rubus idaeus Fallgold - Objednací číslo 4413147
Počet kusů v balení:1 ks
Dvakrát plodící odrůda. Plodí na dvouletých výhonech v červenci a na mladých jednoletých výhonech v září. Plody jsou středně velké, kulovité, žluté. Chuť je aromatická, sladká. Vysazujte do propustné, výživné půdy. Vyžaduje dostatek vláhy. Plody jsou vhodné pro přímou konzumaci i další zpracování. Růst je středně silný, výhony jsou poměrně dlouhé (cca 150 cm), rozložité. Středně silně odnožuje. Výhony, které 2x plodily, odstraňte.
416,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Výška dospělé rostliny 120-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné proti větru. PŮDA: Humózní, sypká, hlinitá, neutrální. V létě dávat pozor na dostatečnou zálivku, obzvláště při pěstování v nádobě. Zabránit přemokření. Vrstva mulče (listí, kosená tráva) u kořenů pomáhá udržet vlhkost v půdě. HNOJENÍ: Březen/duben 1x hnojivem na bobuloviny. VÝŠKA: Asi 1,50 m. ŠÍŘKA: Asi 0,60 m, DOBA KVĚTU: Od začátku do konce května. Od začátku do konce července. PLODY: Žluté, aromatické, sladké. SKLIZEŇ: Dvakrát plodící. Na dvouletých prutech od června, po sklizni zkrátit (1. sklizeň). Na nových jednoletých prutech od srpna (2. sklizeň). Tyto ponechat, plodí následující rok od června. ZIMA: Naneseme mulčovací vrstvu jako ochranu před vyschnutím půdy.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené