Ostružiník Navaho Summerlong (2)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Ostružiník Navaho Summerlong (2)

Objednací číslo 4415207
Počet kusů v balení:2 ks
Tento druh má jen samá superlativa: velké množství plodů, výbornou chuť, dlouhou dobu sklizně. Tmavě černé ostružiny je možné trhat po celé léto – zcela pohodlně – rostlina nemá žádné trny. Vzpřímený růst. Tato 2. generace vznikla dalším šlechtěním odrůdy Navaho®, vyniká velmi dlouhou dobou sklizně, ještě vyššími výnosy, většími a chutnějšími plody. Ostružiny jsou velmi chutné na dortech, koláčích, palačinkách nebo pro výrobu zavařenin. Navaho® Summerlong® je odolný vůči chorobám. Doba sklizně od června do října. Chuť: sladká, šťavnatá, jemná. Potřeba místa: 100 cm. Rostliny v kontejneru.
541,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Při sázení musí rostlina dostat opěrný kůl, který se neodstraňuje. Vhodná je rovněž mřížka nebo dva kůly – rostlina tak může růst i jako keřík. PŮDA: Propustná a humózní HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na bobuloviny VÝŠKA: 1,80 m až 2 m PROSTOR PRO PĚSTOVÁNÍ: asi 1 m RŮST: Středně silný, vzpřímený – vytváří dlouhé výhony, které je třeba upevňovat ke kůlu nebo k mřížce. PLODY: Velké aromatické. Plodí na dvouletých výhonech. DOBA ZRÁNÍ: Červenec – říjen (podle podmínek) ŘEZ: Před příchodem zimy se výhony (resp. větve, které odplodily) odstřihnou 10 cm nad zemí. Nové šlahouny se ponechají a na jaře následujícího roku se tyto nové šlahouny zkrátí a přizpůsobí výšce kůlu nebo mřížky. Poté se budou zkracovat pouze postranní výhony přibližně na 3 očka. ZIMA: Zimovzdorný, mulčovat u kořenů.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené