Mateřídouška růžová + bílá
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Mateřídouška růžová + bílá

Thymus serpyllum 'Magic Carpet', Thymus praecox 'Albiflorus' - Objednací číslo 1106494
Počet kusů v balení:6 ks
Mateřídouška je bohatě kvetoucí půdokryvná, aromatická trvalka. Dorůstá do výšky 5 -10 cm. Kvete od června do srpna. Listy jsou drobné, úzké, vejčitého tvaru. Mateřídoušku využijete k pokrytí plochy (vysaďte 9-12 rostlin na m2), k lemování záhonů a chodníků, do skalky či k osazení zídky. Vysazujte na slunné, teplé, dobře odvodněné stanoviště. Nemá ráda přemokřené stanoviště, kde může začít uhnívat. Po odkvětu rostlinu seřízněte. Mrazuvzdorná do -28 stupňů. 3x Mateřídouška úzkolistá 'Magic Carpet' – růžovofialové květy 3x Mateřídouška časná 'Albiflorus' – bílé květy
427,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen, červenec, srpen
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 20-30
Výška dospělé rostliny 5-10 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Normální, propustná zahradní půda-neutrální až lehce zásaditá. VÝŠKA: 20 - 25 cm. ODTUPY ROSTLIN: K olemování: 4 rostliny na 1 m. K pokrytí půdy: 6 rostlin na 1 m² RŮST: Plazivý, trvalka tvořící polštáře, vhodná k vyplnění míst. KVĚTY: Květen – červenec, růžovofialové a bílé. ŘEZ: Po odkvětu silně zkrátíme, k udržení kompaktního růstu. PODZIM/ZIMA: Mrazuvzdorná, stále zelená rostlina. EXTRA-TIP: Velmi dobře se hodí k ozelenění střech.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené