Hortenzie Limelight, stromek
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hortenzie Limelight, stromek

Hydrangea paniculata 'Limelight' Stamm - Objednací číslo 3307601
Počet kusů v balení:1 ks
Opadavá. Listy jsou podlouhlé. Květy jsou malé, krémově bílé, seskupené ve velkém květenství. Kvete od července do září.
1122,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červenec, srpen, září, říjen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 50 - 100
Vhodné k řezu ano
Barva bílá
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 100 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné a chráněné před větrem, upřednostňuje polostinnou polohu. PŮDA: Kyprá, humózní a bohatá na živiny, lehce kyselá (obohacená trochou rašelinou) nebo půda na rododendrony. Tento druh roste poměrně dobře i v zásadité půdě. HNOJENÍ: Po jarním řezu, dohnojení při tvorbě poupat. Můžeme použít hnojivo na rododendrony. Pozor na předávkování, dodržovat návod. VÝŠKA: Asi 1 m RŮST: stromek LISTY: Zelené KVĚTY: Červenec až říjen, krémově bílé. ŘEZ: Na konci února silně zkrátit, větve v koruně ZIMA: Mrazuvzdorná, rostlina zapěstovaná na kmeni je citlivější než klasické keřové hortenzie. Doporučujeme přihrnout oblast u kořenů a obalit kmínek i korunu jutou nebo netkanou textilií. UPOZORNĚNÍ: Na slunném stanovišti je třeba zajistit dostatečnou zálivku. Po dešti a následném intenzivním slunečním svitu se mohou na listech objevit hnědé skvrny (spáleniny) – nemají vliv na další vývoj rostliny.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené