Čemeřice Christmas Carol
Čemeřice Christmas Carol
Čemeřice Christmas Carol
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Čemeřice Christmas Carol

Helleborus niger 'Christmas Carol' - Objednací číslo 1103086
Počet kusů v balení:1 ks
Čemeřice Christmas Carol (Vánoční koleda) patří k velmi raným odrůdám, často kvete již od konce října a vydrží kvést až do konce zimy. Květy jsou čistě bílé se žlutými tyčinkami. Dorůstá do výšky 10 -20 cm. Rostlina tvoří kompaktní trs s neopadavými, dlanitě členitými listy tmavě zelené barvy. Vysazujte do výživné půdy se zásaditým až neutrálním pH na slunné stanoviště. Slunce, alespoň po část dne je důležité pro kvetení a zvýraznění barvy květů. Rostlina je jedovatá. Mrazuvzdorná do -29 stupňů.
292,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Barva bílá
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Chráněné před větrem. Vybírejte takové stanoviště, na které svítí slunce alespoň část dne. Slunce podporuje kvetení a pomáhá s vybarvováním květů. PŮDA: Výživná, středně těžká, zásadité až neutrální pH (nepoužívat rašelinu) HNOJENÍ: 1x tekutým hnojivem na jaře během doby růstu VÝŠKA: 10 -20 cm ŠÍŘKA: 30 – 50 cm LISTY: Neopadavé, tmavě zelené, kožovité, dlanitě členěné. Rostlina vytváří kompaktní trs. KVĚTY: Listopad - březen, čistě bílé se žlutými tyčinkami. 4 -5 cm v průměru ŘEZ: Odstraňte odkvetlé květy, případně suché listy. ZIMA: Mrazuvzdorná do -29 stupňů TIP: když je keřík příliš mohutný, můžeme jej rozdělit a rozmnožit UPOZORNĚNÍ: ROSTLINA I KOŘENY JSOU JEDOVATÉ!!!!!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené