Leyland cypřiš (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Leyland cypřiš (3)

Cupressocyparis leylandii - Objednací číslo 3350858
Počet kusů v balení:3 ks
Stálezelená, rychle rostoucí rostlina se světle zelenými šupinatými listy, vhodná na stříhané živé ploty. Vyvinutá rostlina v kontejneru. Dodávaný rozměr: 30 – 40 cm.
299,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 80-100
Barva zelená
Výška dospělé rostliny 300-1000 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Bohatá na živiny, humózní, pokud možno jílovitá. Rostlina dobře snáší i vápenaté druhy půd. Má-li půda příliš vysoký obsah písku, pak se může stát, že rostliny v zimě vyschnou, protože písek vláhu velmi rychle propouští do nižších vrstev. Po zasazení je třeba dbát na důkladnou zálivku. VÝŠKA: 3 - 10 m. V závislosti na stanovišti a kvalitě půdy je možné počítat s ročním nárůstem až 1 m od třetího roku pěstování. Výšku lze regulovat řezem. VZDÁLENOST PRO VÝSADBU: 30 – 40 cm. HNOJENÍ: Teprve poté, co se rostliny uchytily, tedy až od druhého roku pěstování přihnojením organickým hnojivem určeným k péči o jehličnany. ZIMA: Na konci podzimu vydatně zalévat a v prvních letech pěstování zakrýt půdu kolem rostliny mulčovací vrstvou (posekaná tráva, listí) , protože lépe udržíte vlhkost v půdě. Zalévejte i v zimě, aby nedošlo k vyschnutí kořenových částí, ale jen když není půda zamrzlá. ŘEZ: od 2. - 3. roku 1. řez – špici stromky šikmo zkraťte 2. řez – hladké zkrácení stromku odpovídající Vašim představám, nejlépe zužující se směrem nahoru. Řez se provádí na konci srpna a začátku října a během zimního vegetačního klidu až do února.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené