Kobrovitá lilie (10)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kobrovitá lilie (10)

Chasmanthe floribunda - Objednací číslo 5505410
Počet kusů v balení:10 ks
Rostlina původem z jižní Afriky zaujme svým vzhledem a oživí letní květinovou výsadbu. Kvete od července do října. Oranžové trubkovité květy připomínají hlavu hada, tyčinky hadí jazyk. Jsou uspořádané ve svislých řadách po obou stranách tmavého stonku. Listy jsou jasně zelené, mečovité. Dorůstá do výšky kolem 1 metru a šířky kolem 60 cm. Vysazujte na slunné, spíše sušší stanoviště do lehké, propustné půdy. Cibule si od března předpěstujte v květináči. Do volné půdy je přesaďte kolem poloviny května, až nebudou hrozit mrazy. Na podzim cibule vyjměte ze země a uskladněte je na chladném místě při teplotě 5-10 stupňů. Rostlinu také můžete pěstovat jako přenosnou v nádobě.
172,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červenec, srpen
Stanoviště polostinné, slunné
Výška dospělé rostliny 80-120 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Půda: Lehká, Propustná, humózní a spíše sušší. Výška: Asi do 1m Výsadba: Hlízy vysazovat asi v květnu, kdy již nemrzne. 8 – 10 cm hluboko. Rozestupy: 40 - 50 cm Květenství: Oranžové trubkovité květy. Červenec - říjen (do prvních nočních mrazíků). Vhodné i jako řezané květiny. Zima: Na zimu cibule vyjmout ze země a přechovat na chladném místě, kde nemrzne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené