Delosperma Fire Wonder
Delosperma Fire Wonder
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Delosperma Fire Wonder

Delosperma - Objednací číslo 1133678
Počet kusů v balení:3 ks
Delosperma - kosmatec je nádherně kvetoucí rostlina pocházející z Jižní Afriky. Jedná se o suchomilnou rostlinu. Vodu stejně jako jiné sukulenty zadržují dužnaté listy, nevyžaduje tak zálivku. Pouze po vysazení ji jemně vlhčete, dokud rostlina nezakoření. Vysazujte ji na slunné, suché, teplé stanoviště do dobře propustné zeminy (ideálně do směsi kvalitní výživné zeminy a písku/štěrku). Kvete od pozdního jara do podzimu. Dorůstá do výšky kolem 10 cm a je vhodná jako půdokryvná trvalka do skalky, na svahy, okraje cest nebo zelené střechy. Mrazuvzdorná do -24°C. Delosperma Fire Wonder - velké, ohnivě červené květy se žlutým středem.
353,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen, září
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30-40
Barva červená
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 10-15 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé, chráněné, nejlépe u stěny a zdi (místo chráněné proti větru a dešti) PŮDA: Nejlépe lehká, suchá, kamenitá, chudá půda, nesnáší vlhko HNOJENÍ: Není nutné, během květu 1x měsíčně tekutým hnojivem VÝŠKA: 10-15 cm POTŘEBA MÍSTA: V řadě: 3 rostliny na 1m Na plochu: 6 rostlin na m2 RŮST: Půdopokryvná, rozšiřuje se zakořeněnými úponky, hodně rychle pokryje velkou plochu LISTY: V silně dužnatých, velmi úzkých listech je uložena voda, tím jsou dobře vybaveny pro slunná a horká stanoviště KVĚTY: Květen - září Květy se otevírají jen v poledne – nachytávají sluníčko - pak se zase uzavřou k sobě ZIMA: Mrazuvzdorná do -24 oC, vždyzelená – doporučuje se ochrana proti mrazu – přikrýt mulčovací kůrou TIP: vhodná jako půdokryvná trvalka do skalky, na svahy, okraje cest nebo zelené střechy
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené