Kortaderie pampová, bílá (1)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kortaderie pampová, bílá (1)

Cortaderia selloana Silver - Objednací číslo 1140018
Počet kusů v balení:1 ks
Kortaderie je vytrvalá okrasná travina mohutné vzrůstu. Pochází z Jižní Ameriky. Kultivar 'Silver' dorůstá až do výšky 2m a šířky okolo 1 m. Květy jsou bílé se stříbrným nádechem Pěstuje se jako solitér nebo do skupinové výsadby. Květy lze využít i k řezu. Vysazujte na slunné stanoviště, do dobře propustné, výživné půdy. Kortaderie jsou velmi citlivé na přemokření v zimní období. Trsy je nutné svázat a dobře zakrýt (chvojím), cílem je zabránit pronikání vlhkosti ke kořenovému krčku a následnému uhnívání rostliny. Na jaře krytí odstraňte a listy seřízněte 10 -15 cm nad zemí.
227,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu září, říjen, listopad
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Vhodné k řezu ano
Barva bílá
Výška dospělé rostliny 160-200 cm
STANOVIŠTĚ: suché, teplé, slunné a chráněné proti větru PŮDA: propustná, bohatá na živiny, dobře odvodněná HNOJENÍ: Během vegetačního období (od jara do podzimu) V létě je třeba pravidelná zálivka, v zimě však přemokření nesnáší. VÝŠKA: 1,5 - 2 metry ŠÍŘKA: cca 1,5 metru KVĚT: Krémově bílé, září až listopad, od cca 3. roku po zasazení. ZIMA: Trsy je nutné svázat a dobře zakrýt (chvojím), cílem je zabránit pronikání vlhkosti ke kořenovému krčku a následnému uhnívání rostliny. Na jaře krytí odstraňte a listy seřízněte 10 -15 cm nad zemí TIP: když se travina příliš rozroste, je ji možné časně z jara rozdělit, odkopnutím trsu.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené