Levandule, fialovomodrá (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Levandule, fialovomodrá (3)

Lavandula angustifolia - Objednací číslo 1124161
Počet kusů v balení:3 ks
Fialovomodrá. Záhonová rostlina hustého růstu, která má hned několik užitečných vlastností. Pokud je vysazena mezi růže, odpuzuje listové mšice. Cenná, léčivá a okrasná rostlina. Sušené vonné květy jsou vhodné pro přípravu uklidňujícího čaje, umístěné ve skříních provoní šaty a současně odpuzují také moly. Doba květu červenec – září, výška asi 40 cm.
235,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Vhodné k řezu ano
Vonné ano
Barva modrá
Výška rostliny 40 cm
STANOVIŠTĚ: slunné a teplé PŮDA: lehká, suchá, vápenitá HNOJENÍ: cca každé 2 roky, hnojivem obsahujícím hořčík VÝŠKA: Při dodání kolem 10 cm, v dospělosti cca 40 cm. ODSTUPY ROSTLIN: asi 30 cm, pokrytí půdy: 9 rostlin na 1m2 DOBA KVĚTU: červenec-září ŘEZ: Březen/duben, výhonky zkrátíme o několik cm, Září: po odkvětu odstraníme odkvetlé výhonky. ZIMA: Rostlina je mrazuvzdorná. Dosud existující květní výhony můžeme ponechat. ROZMNOŽOVÁNÍ: Květní výhonky odstřihneme okamžitě po rozkvětu, usušíme - vydrolíme z květu semínka a zbylé suché květy můžeme použít do skříní jako odpuzovač molů nebo k přípravě čaje.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené