Magnolie Daphne
Magnolie Daphne
Magnolie Daphne
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Magnolie Daphne

Magnolia Daphne - Objednací číslo 3326797
Počet kusů v balení:1 ks
Jedinečná magnólie se žlutými květy. Jedná se o jeden z nejsytějších odstínů žluté mezi magnoliemi. Vznikla křížením kultivarů Miss Honeybee a Gold Crown. Okvětní lístky jsou drobnější a mají podlouhlý tvar. Dobře kvetou již mladé rostliny. Hustý kompaktní keř je vhodný i do menších zahrad. Vysazujte na slunné stanoviště. Půda by měla být kyselá a mírně vlhká. Mrazuvzdorná do -25 stupňů.
1116,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100 - 200
Barva žlutá (oranžová)
Výška dospělé rostliny 150-300 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, chráněné před větrem. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem. Magnolie má doširoka rozrostlé kořeny, které jsou mělce uložené. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt. PŮDA: Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, kyprou a humózní půdu s kyselým pH. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Povrch půdy doporučujeme zakrýt vrstvou mulče, který zabrání vysychání půdy. HNOJENÍ: Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky. VÝŠKA: 1,5 - 3 m ŠÍŘKA 1-2 m RŮST: kompaktní keř nebo nízký strom KVĚTY: Květen - červen Sytě žluté, vzpřímené ŘEZ: Pokud možno nestříhat! Magnolie špatně snáší řez. Pokud je řez nutný, nejvhodnější doba je po odkvětu. ZIMA: Mrazuvzdorná do -25 stupňů. Mladé rostliny doporučujeme na zimu chránit.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené