9 vějířovek
9 vějířovek
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

9 vějířovek

Objednací číslo 6648121
Počet kusů v balení:9 ks
3 růžové, 3 modré a 3 bílé vějířovky v sadě za výhodnou cenu. Stálezelená trvalka původem z jižní Austrálie. Není mrazuvzdorná, v našich podmínkách se pěstuje jako balkonová rostlina, letnička. Dorůstá do výšky 20 -30 cm, růst je kompaktní, dobře se rozvětvuje. Výhony mohou dosáhnout délky až 1 metr. Listy jsou tmavě zelené, pevné. Květy mají tvar otevřeného vějíře. Po odkvětu samy opadávají, není třeba je odstraňovat. Preferuje slunné až polostinné stanoviště a propustný, výživný substrát. Substrát udržujte mírně vlhký a rostliny pravidelně přihnojujte. Je vhodná do truhlíků a závěsných květináčů. Vysazovat ji můžete samostatně nebo v kombinaci s jinými letničkami.
586,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března střed - července konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby března střed - července konec
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Vysazovací vzdálenost (cm) 20-30
Barva vícebarevná
V kontejneru ano
STANOVIŠTĚ: slunné až polostinné, nenáročná PŮDA: humózní, výživná, nesmí vyschnout RŮST: ve tvaru vějířů, rozprostírá se do všech stran, převislý (až 60 cm při optimálních podmínkách. Pokud výhony zkrátíme, bude vějířovka stále kompaktní Potřeba místa je asi 30-40 cm LISTY: podlouhlé, lesklé, kraje lehce zvlněné, zelené KVĚTY: v paždí listů jednostranně uspořádané květy ve tvaru vějíře kvete neúnavně od května do září, je samočistící HNOJENÍ: 1x týdně tekutým hnojivem, v zálivkové vodě ZIMA: je možné přezimovat ve světlé, bezmrazé místnosti. Rostlinu seřízneme, postavíme na světlé a vzdušné místo, občas lehce zaléváme.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené