Delosperma Violett Wonder
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Delosperma Violett Wonder

Delosperma - Objednací číslo 1133794
Počet kusů v balení:3 ks
Delosperma - kosmatec je nádherně kvetoucí rostlina pocházející z Jižní Afriky. Jedná se o suchomilnou rostlinu. Vodu stejně jako jiné sukulenty zadržují dužnaté listy, nevyžaduje tak zálivku. Pouze po vysazení ji jemně vlhčete, dokud rostlina nezakoření. Vysazujte ji na slunné, suché, teplé stanoviště do dobře propustné zeminy (ideálně do směsi kvalitní výživné zeminy a písku/štěrku). Kvete od pozdního jara do podzimu. Dorůstá do výšky kolem 10 cm a je vhodná jako půdokryvná trvalka do skalky, na svahy, okraje cest nebo zelené střechy. Mrazuvzdorná do -24°C. Delosperma Violett Wonder - velké, fialovobílé květy se světle žlutým středem
299,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen, září
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30-40
Barva modrá
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 15 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé, chráněné, nejlépe u stěny a zdi (místo chráněné proti větru a dešti). PŮDA: Nejlépe lehká, suchá, kamenitá, chudá půda, nesnáší vlhko. HNOJENÍ: Není nutné, během květu 1x měsíčně tekutým hnojivem. VÝŠKA: 5-15 cm. POTŘEBA MÍSTA: V řadě: 3 rostliny na 1m. Na plochu: 6 rostlin na m2 RŮST: Půdopokryvná, rozšiřuje se zakořeněnými úponky, hodně rychle pokryje velkou plochu. LISTY: V silně dužnatých, velmi úzkých listech je uložena voda, tím jsou dobře vybaveny pro slunná a horká stanoviště. KVĚTY: Fialovobílé květy se žlutým středem. Květen - září Květy se otevírají jen v poledne – nachytávají sluníčko - pak se zase uzavřou k sobě. ZIMA: Mrazuvzdorná do -24 oC, vždyzelená – doporučuje se ochrana proti mrazu – přikrýt mulčovací kůrou. TIP: Vhodná jako půdokryvná trvalka do skalky, na svahy, okraje cest nebo zelené střechy.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené