Bez černý Cherry Lace
Bez černý Cherry Lace
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Bez černý Cherry Lace

Sambucus nigra 'Cherry Lace' - Objednací číslo 3357815
Počet kusů v balení:1 ks
Červenolistý černý bez. Listy jsou lichozpeřené, hluboce vykrajované, na jaře tmavě vínové se silným nachovým pigmentem, který se během kvetení vytrácí a listy tmavnou do téměř černé barvy. Rozkvétá v květnu bohatými, lehce vypouklými latami, složenými z drobných, vonných kvítků se sytě růžovými až purpurovými okraji. Koncem léta se dozrávají plodů temně purpurové až černé barvy, které lze využít pro výrobu šťáv nebo marmelád. Dorůstá do výšky kolem 2 metrů a zhruba stejné šířky. Nenáročná, plně mrazuvzdorná rostlina. Preferuje slunné stanoviště a nepodmáčenou půdu, dobře roste i v polostínu. Případný řez provádějte na konci zimy.
554,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen, červenec
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Doba zrání září začátek
Vonné ano
Výška dospělé rostliny 150 cm
STANOVIŠTĚ:
Slunné až polostinné.

PŮDA:
Propustná, běžná zahradní zemina.
HNOJENÍ:
1x na jaře hnojivem na okrasné stromy.

ZÁLIVKA:
Podle potřeby a povětrnostních podmínek.

VÝŠKA A ŠÍŘKA:
až 4 m, rozložitý keř.

LISTY:
Opadavý. Listy hluboce vykrajované.

KVĚTY:
Růžové, květen – červenec, podle stanoviště.

PLODY:
Velké, lesklé, kulaté peckovice – na jednoletých výhonech, dozrávají od konce srpna.

ŘEZ:
Pro získání co největší úrody je vhodné každoročně odstranit odplozené výhony, nejlépe ihned po sklizni.

ZIMA:
Mrazuvzdorný.

VYUŽITÍ:
Z květů lze připravit čaj, bezovou limonádu, želé nebo sirup. Květy lze také obalit v těstíčku a připravit z nich tzv. kosmatice. Plody se využívají k přípravě čajů, vín, šťáv a likérů. Čerstvé plody se nedoporučuje konzumovat, protože mají projímavé účinky; tepelná úprava či sušení škodlivé látky neutralizuje. Kůra a listy se v minulosti doporučovaly zevně k obkladům při revmatismu a jako protikřečový prostředek. Odvar z listů hubí hmyz.

Nedávno zobrazené