Borůvka 'Berry Bux'
Borůvka 'Berry Bux'
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Borůvka 'Berry Bux'

Vaccinium angustifolium - Objednací číslo 4412736
Počet kusů v balení:3 ks
Nízký, kompaktní keř. Dorůstá do výšky kolem 60 cm a zhruba stejné šířky. Listy jsou úzké, mají tmavě zelenou barvu a vzhledem připomínají buxus (zimostráz). Listy jsou opadavé, na podzim se zbarvují do červené barvy. Květy jsou bílé, zvonkovité. Tmavě modré plody dozrávají na přelomu července – srpna. Jsou poměrně drobné, sladké a aromatické, chuť je velmi podobná lesním borůvkám. Vysazujte na slunné stanoviště, do výživné, propustné, mírně vlhké půdy s kyselým pH. Lze pěstovat i v nádobě. Samosprašná. Mrazuvzdorná do – 25 stupňů.
879,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání červenec konec
Výška dospělé rostliny 60 cm
STANOVIŠTĚ Slunné a chráněné. PŮDA: Humózní, mírně vlhká, propustná a především kyselá – tato odrůda nesnáší vápenité půdy, optimální hodnota pH 4 – 4,5, půdu lze obohatit rašelinou, zalévat vodou bez vápna (dešťovou vodou). Nemáte-li k dispozici dešťovou vodu, můžete vhodit do vody na zalévání sáček rašelinové drti a nechat přes noc ustát. Doporučujeme půdu 2 – 3x do roka obohatit rašelinou. Vhodné je i mulčování (mulčovací kůrou, popř. posekanou trávou), abyste snížili obsah vápníku v půdě a udržovali v ní vlhkost. HNOJENÍ: 2x brzy na jaře (dříve než vyraší nové výhony a při tvorbě plodů) speciálním hnojivem (např. hnojivem na borůvky), může se použít také hnojivo pro rododendrony a pro azalky. VÝŠKA: Asi 60 cm. POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm. RŮST: Kompaktní, hustý. KVĚTY A PLODY: Bílé, plody – červenec (podle podmínek). První květy a plody od 2. až 3. roku po výsadbě. Plody jsou střední (spíš drobnější) a sladké. DOBA ZRÁNÍ: Sklizeň začíná (podle podmínek) od července do srpna. ŘEZ: Staré výhony občas na podzim u země odstranit a dřevo, které je starší než 4 roky, vyřezat - odstranit všechny výhony, které se kříží nebo dotýkají. Dlouhé výhony zkrátit (proklestit) – u staršího keře vždy ponechat 8 – 10 silných hlavních výhonů. ZIMA: Zimovzdorná, mulčovat. Při pěstování v nádobě dobře chránit před promrznutím kořenů! Obalit nádobu např. pytlovinou nebo polystyrenem a umístit ke stěně.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené