I pokud nemáte velkou zahradu, nemusíte se vzdávat pěstování vlastního ovoce. Na balkonu, terase nebo v malé zahrádce najdete ideální prostor pro pěstování zakrslých ovocných stromů. Zakrslé stromy dosahují maximální výšky 1,5 metru. Pomocí pravidelného řezu je možné tyto stromky udržovat malé a kompaktní. Plody jsou relativně velké a chutné jako z běžných ovocných stromů. Všechny nabízené druhy jsou samosprašné. Dodáváme v kontejneru, výška při dodání je cca 30 -40 cm.

Číslo zboží: 42919

Latinský název: Pyrus communis

Obsah balení: 1 ks

900,0 Kč / balení

Stanoviště:
Slunné, teplé, chráněné proti větru. Pozdní jarní mrazíky by mohly poškodit květy.

Půda:
Humózní, propustná zahradní zemina, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Udržujeme půdu rovnoměrně vlhkou. Přílišné přemokření a studená půda není pro meruňky vhodná.

Hnojení:
Na jaře hnojivem na ovocné stromy
Výška:
Dorůstá do výšky cca 150 cm a díky pravidelnému řezu ji lze udržovat v kompaktním, dekorativním tvaru.

Růst:
Kompaktní

Plody:
Sladké a šťavnaté
První květy, eventuálně plody, od 2. - 3. roku pěstování.

Sklizeň:
Přelom září-říjen (podle podmínek pěstování).
Řez:
Pravidelným řezem docílíte malého a kompaktního růstu dřeviny
Čas od času je vhodné proklestění (odstranění starého dřeva)

Zima:
Zimovzdorná
Oblast kořenů na zimu mulčovat nebo zakrýt chvojím. Při pěstování v nádobě dobře ochránit kořenovou oblast před mrazem. Nádobu dostatečně obalit např. pytlovinou nebo bublinkovou fólií a umístit stromek na chráněné místo na terasu, na balkón nebo ke stěně domu.