Červený rybíz Rovada, sloupovitý

Lze objednat

Šťavnatý rybíz harmonické chuti s bobulemi uspořádanými do hroznu. Skutečně velká úroda! Hrozny dorůstající až do délky 15 cm. Dozrává ve druhé polovině června. Samosprašná odrůda. Dodáváme vyvinuté rostliny v kontejnerech.

Číslo zboží: 41386

Latinský název: Ribes rubrum 'Rovada'

Obsah balení: 1 ks

490,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • 60
  • 200-250
Stanoviště:
Světlé, pokud možno takové, aby rostlina nebyla vystavena prudkému záření

Půda:
Hluboká, středně těžká, bohatá na živiny. Kořeny leží mělce pod povrchem půdy (kořeny rostou mělce do šířky), v lehké půdě je třeba rostlinu důkladně zalévat a dbát na to, aby voda prostoupila ke kořenům.

Hnojení:
Po sklizni přihnojení speciálním hnojivem pro bobuloviny, tak podpoříte tvorbu květů v příštím roce, další hnojení znovu na jaře.

Výška.
Asi 2,3m – 2,5 m

Prostor:
Asi 50 – 80 cm, při pěstování v nádobě dbát na to, aby rostlina byla alespoň 50 cm široká a hluboká

Plody:
Konec července až začátek srpna

Řez:
Pravidelně proklesťovat – postranní výhonky zkrátit na 30 – 40 cm. Při silné tvorbě postranních větví je vhodnější odstranit celé výhonky, aby rostlina měla dostatek světla a vytvářela ovoce. Výšku sloupku můžete určit sami tím, že terminál rostliny připevněním k bambusovému kůlu necháváte růst vzpřímeně do výšky, nebo tak, že vrcholek rostliny zkrátíte na požadovanou výšku.

Podzim:
Mulčujte rostlinu: Použijte kompost nebo posekanou trávu a vytvořte z nich vrstvu kolem kořenů rybízu. Během rozkladu dodává tato vrstva rostlině mnoho potřebných živin. Zároveň tak v zimě chráníte rostlinu před vyschnutím.
Zima
V prvních 2-3 letech pěstování doporučujeme rostlinu chránit před zimou vrstvou listí nebo chvojím, později není tato ochrana nutná. Při pěstování v nádobě se doporučuje nádobu v zimě opláštit tkaninou, polystyrenem, novinami atp.