Růže čínská, růžová
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Růže čínská, růžová

Rosa chinensis minima rosea - Objednací číslo 2230865
Počet kusů v balení:1 ks
Růže čínská se zpravidla pěstuje jako hrnková rostlina a je oblíbeným dárkem. Za dodržení podmínek (zejména teplotních a světelných) je možné ji pěstovat i nadále jako rostlinu v květináči nebo ji můžete vysadit do volné půdy, kde vyžaduje dobrou zimní ochranu. Pro kvetení potřebuje dostatek světla. Růži přezimujte při teplotě 3-5 stupňů, na konci zimy teplotu postupně zvyšte tak, aby v době nalévání poupat byla kolem 15 stupňů. Substrát udržujte mírně vlhký, na zimu zálivku omezte. Dorůstá do výšky kolem 30 cm a zhruba stejné šířky. Květy jsou drobné, příjemně voní.
230,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad
Stanoviště slunné
Doba výsadby března začátek - listopadu konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 30 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a světlé. PŮDA: Hluboko nakypřená, hlinitá, výživná. HNOJENÍ: Dlouhodobě působícím hnojivem, hnojivem na růže nebo při pěstování v nádobě tekutým hnojivem. Dlouhodobě působící hnojivo - pouze 1x na jaře. Hnojivo na růže - 1x na jaře a 1x v polovině července. Tekuté hnojivo – od jara 1x týdně. Nejpozději od srpna již více nepřihnojujeme, aby dřevo stačilo do zimy vyzrát. VÝŠKA: 30 cm. ODSTUPY ROSTLIN: asi 30 cm. KVĚTY: Červen – říjen, hodně malých plných květů. ŘEZ: Na jaře zkracovací řez asi o 1/3, odstraníme slabé a překřížené větvičky. ZIMA: Nejlépe přezimují v nádobě ve světlé, chladné a mrazuvzdorné místnosti. Při pěstování v zahradě je nutná dobrá zimní ochrana, přihrnout zeminou (ne rašelinou, růže nemají rády kyselou půdu) a zakrýt chvojím!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené