Fíkovník Viola, stromek

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Fíkovník Viola. Svými dekorativními listy a pestrými, duhově zbarvenými plody zkrášlí každý balkon a terasu. Je odolný až do -15°C, pěstovaný ve volné půdě požaduje odpovídající zimní ochranu. Od července se fíky začínají vybarvovat do červené až fialové barvy. Jsou bohaté na vitamíny a minerální látky. Sklizeň od konce září. Výška až 4 m. Dodáváme 60-80 cm vysoké rostliny v kontejneru.

Číslo zboží: 40235

Latinský název: Ficus carica 'Viola', 'Brown Turkay'

Obsah balení: 1 ks

1 080,0 Kč / balení

Doba výsadby: Leden začátek - Prosinec střed

  • Slunné
  • 400
Stanoviště:
Slunné, chráněné, pokud možno orientované na jih nebo na jihozápad.

Půda:
Kyprá, vápenitá, květinovou zeminu smíchat s 1/3 písku. Dostatečně zalévat, aby půda rostliny nevyschla, zvláště při tvorbě plodů.
Extrémní sucho a přemokření může rostlině škodit. Při pěstování v nádobě dbát na to, aby byla dostatečně široká a hluboká.
Hnojení:
1x za dva týdny tekutým hnojivem.
Výška:
2-3 metry (podle podmínek)

Potřeba místa:
asi 3 metry

Růst:
Kmen. Tento fíkovník se rozmnožuje odnožemi a zakořeněním „řízků“, roste pak jako keřovitý stromek. Neroubuje se.

Plody:
Září/říjen od 3. roku. Dříve nasazené plody nedozrávají a dochází k jejich opadu. Nepotřebuje žádného dárce pylu. Plody dozrávají postupně, a proto se na jedné rostlině vyskytují současně zralé i nezralé plody. Plody jsou zralé, když jsou na omak měkké a mírně tmavě zabarvené. Nezralé plody zůstávají na podzim na stromku a dozrají příští jaro nebo ve skleníku.

Řez:
V průběhu vegetace (od jara do podzimu) mohou být jednotlivé výhony zkráceny, respektive odstraněny. Na místa řezu naneseme přípravek na hojení ran.

Zima:
Mladé rostliny se doporučují pěstovat v nádobě, kterou přezimujeme v chladné a světlé místnosti - omezit zálivku. Starší rostliny (3 - 4 leté a více) můžeme podle podmínek pěstovat ve volné půdě. Rostlinu (zvláště kmen) zakryjeme slámou nebo netkanou textílií (jako ochranu proti chladnému větru). Kořeny zakryjeme silnou vrstvou mulče (řezaná tráva, listí). Mokrý sníh setřásáme.