Zakrslá azalka, červená
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Zakrslá azalka, červená

Azalea japonica rubra - Objednací číslo 3344447
Počet kusů v balení:1 ks
Nízká azalka je oblíbeným doplňkem okrasných zahrad. Roste pomalu a dorůstá do výšky kolem 1 metru. Listy jsou tmavě zelené, lesklé. V zimě zpravidla neopadávají, při velmi silných mrazech však rostlina listy shodí a na jaře vyraší nové. Květy jsou středně velké růžovočervené. Potřebuje lehkou, kyselou, propustnou a mírně vlhkou zeminu bohatou na železo a fosfor. Každý rok doporučujeme rostlinu přihnojit hnojivem na azalky a rododendrony. Pro udržení vlhkosti v půdě je vhodné povrch půdy mulčovat. Na zimu rostlinu zakryjte chvojím.
295,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Výška dospělé rostliny 100 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, polostinné. PŮDA: Propustná zahradní zemina s přídavkem rašeliny. Má ráda vlhkou a kyselou půdu. LISTY: Sytě zelené, opadavé. KVĚTY: Květen – červen. Barva růžovočervená. ŘEZ: Není nutný. Pouze, pokud je třeba rostlinu zmladit nebo vytvarovat, pak ji zastřihávat co nejdříve na jaře, aby stačila udělat nové výhony. ZIMA: Mrazuvzdorná. Mladé rostliny chránit před mrazem chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené