Tis červený (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Tis červený (3)

Taxus Baccata - Objednací číslo 3350180
Počet kusů v balení:3 ks
Stálezelená okrasná rostlina vhodná pro živé ploty. Rovnoměrný růst, spíše pomalý růst. Tmavě zelené, měkké jehličí. Preferuje stín až polostín a vlhčí půdu.
545,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště stinné, polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 50-60
V kontejneru ano
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ Polostinné až stinné PŮDA: Běžná zahradní zemina, propustná, nepřemokřená VÝŠKA: 3-4 metry ŠÍŘKA: jako solitér až 5 metrů RŮST: Spíše pomalý, lze vysadit jako jehličnan nebo solitér a upravit tvarováním. ZBARVENÍ: Tmavě zelené, 2-3 cm dlouhé měkké jehličí. Dobře snáší řez. ZIMA: Mrazuvzdorný, neopadavá. V prvních letech chránit před mrazem. Špičky jehličí mohou pomrznout, ale na jaře znovu zregenerují. UPOZORNĚNÍ! Celá rostlina je až na sladce chutnající červený dužnatý obal okolo semene (míšek, dozrávající v září až v říjnu), prudce jedovatá. Hlavním jedem je směs alkaloidů, souhrnně nazývaná taxin.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené