Alstromérie Indian Summer
Alstromérie Indian Summer
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Alstromérie Indian Summer

Alstroemeria Indian Summer - Objednací číslo 6601171
Počet kusů v balení:1 ks
Alstromérie bývá někdy označována jako boubelka. Rostlina s květy, které jsou podobné liliím, dorůstá do výšky kolem 30 - 50 cm. Kvete od června do srpna. Často se využívá jako řezaná květina, vydrží dlouho čerstvá. Nálevkovité oranžovo-žluté květy a tmavými skvrnami nebo pruhy na vnitřních okvětních lístcích. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné, výživné půdy s mírně kyselým pH. Rostlina není mrazuvzdorná. Pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě.
293,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva žlutá (oranžová)
STANOVIŠTĚ: slunné až polostinné, teplé, chráněné PŮDA: výživná, propustná, dobře odvodněná, mírně kyselé pH. HNOJENÍ: 1x za 14 dní, od jara do podzimu, lze využít hnojivo pro balkoné rostliny. ZÁLIVKA: Během vegetačního období (léta) vyžaduje alstromerie vydatnou zálivku, v zimě jen mírnou. VÝŠKA: 30 – 50 cm VÝSADBA: Hlízovité kořeny, resp. oddenky vysaďte asi 20 cm hluboko. Při výsadbě buďte opatrní, kořeny jsou křehké a snadno se lámou KVĚTY Červen – srpen, nevoní. Nálevkovité květy, podobné liliím. Mají nápadné prašníky a šest okvětních lístků – tři vnější a tři vnitřní, s typickými tečkami a čárkami. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujte. Zajímavé u alstromérií je, že když teplota půdy přesáhne 22 °C, přestávají se tvořit květy. V horkých letních dnech doporučujeme rostliny přistínit. ZIMA: Rostlina není mrazuvzdorná. Pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě. Dobře prospívá v zimní zahradě, ve skleníku nebo na zaskleném balkonu. TIP: Alstromérie se využívá k řezu. Při pravidelné výměně vody a seřezávání stonku vydrží ve váze až dva týdny.
Nedávno zobrazené