Dochan setý, červenolistý (1)
Dochan setý, červenolistý (1)
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Dochan setý, červenolistý (1)

Pennisetum setaceum Rubrum - Objednací číslo 1145291
Počet kusů v balení:1 ks
Okrasná travina pocházející ze Severní Afriky a jihovýchodní Asie. V našich podmínkách nepřezimuje, pěstuje se jako letnička nebo jako přenosná rostlina v nádobě s přezimováním na chráněném místě. Je velmi dekorativní, tvoří hustý, pravidelný trs vínově červených listů. Dorůstá do výšky kolem 80 cm, v době květu měří až 120 cm. Kvete od července do září světle hnědými až červenými květy. Vysazujte na slunné stanoviště do propustné, sušší půdy. Při přezimování by teplota neměla klesnout pod – 5 stupňů. Substrát musí být během zimního období suchý, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Staré listy seřízněte na jaře, před rašením.
210,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Výška dospělé rostliny 80-120 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé PŮDA: Výživná, propustná zahradní zemina HNOJENÍ: Na jaře univerzálním hnojivem Podle kvality půdy se může hnojení zopakovat v průběhu vegetačního období ZÁLIVKA: Podle potřeby a povětrnostních podmínek, spíše mírná VÝŠKA: 80 cm, v době květu až 120 cm POTŘEBA MÍSTA: asi 1 metr KVĚTY: Světle hnědé až načervenalé klasy Červenec - září LISTY: Vínově červené, dlouhé úzké. Roste v trsech, které mají vzhled přetékající fontány. ZIMA: Není zimovzdorný, pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě. Teplota pro přezimování by neměla klesnout pod -5 stupňů. Zálivku je na zimu nutné omezit, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Na jaře seřízněte staré listy 5 -10 cm nad povrchem půdy.
Nedávno zobrazené