Kuresia meruňka, volné kořeny

Lze objednat

Rezistentní odrůda! Odolná vůči nejzávažnější chorobě meruněk, viru šárka. Pěkně se vybarvující plody dozrávají koncem července. Dobrá oddělitelnost od pecky. Vhodná pro konzumaci za čerstva i na konzervaci. Samosprašná.

Číslo zboží: 48132

Latinský název: Purnus arm. 'Kuresia'

Obsah balení: 1 ks

335,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • 600
  • 400
Stanoviště
Slunné, chráněné proti větru, teplé. Pozdní mrazíky by mohly poškodit květy.

Půda:
Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není pro meruňky vhodná.

Výška:
cca 3 metry

Potřeba místa:
Přibližně 3 - 4 metry

Růst:
Kompaktní

Kvetení:
Březen
První květy a plody přibližně od druhého roku pěstování – podle podmínek.

Plody:
Červenec – počátek srpna. Plody jsou pevné, středně velké, oranžové barvy. Na straně obrácené ke slunci jsou červené. Pecka se lehce vyjímá.

Hnojení:
Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů je vhodné přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka.

Řez:
U vzrostlých stromů odstranit po sklizni suché větve a konkurenční letorosty. Na jaře je možné provádět formovací řez.

Zima:
Zimovzdorná
Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím.
Pozor:
Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.