Kuresia meruňka, volné kořeny

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Rezistentní odrůda! Odolná vůči nejzávažnější chorobě meruněk, viru šárka. Pěkně se vybarvující plody dozrávají koncem července. Dobrá oddělitelnost od pecky. Vhodná pro konzumaci za čerstva i na konzervaci. Samosprašná.

Číslo zboží: 48132

Latinský název: Purnus arm. 'Kuresia'

Obsah balení: 1 ks

335,0 Kč / balení

Doba výsadby: Říjen střed - Listopad konec

  • Slunné
  • Polostín
  • 600
  • 400
Stanoviště
Slunné, chráněné proti větru, teplé. Pozdní mrazíky by mohly poškodit květy.

Půda:
Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není pro meruňky vhodná.

Výška:
cca 3 metry

Potřeba místa:
Přibližně 3 - 4 metry

Růst:
Kompaktní

Kvetení:
Březen
První květy a plody přibližně od druhého roku pěstování – podle podmínek.

Plody:
Červenec – počátek srpna. Plody jsou pevné, středně velké, oranžové barvy. Na straně obrácené ke slunci jsou červené. Pecka se lehce vyjímá.

Hnojení:
Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů je vhodné přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka.

Řez:
U vzrostlých stromů odstranit po sklizni suché větve a konkurenční letorosty. Na jaře je možné provádět formovací řez.

Zima:
Zimovzdorná
Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím.
Pozor:
Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.