U-forma Hedelfingenská třešeň
U-forma Hedelfingenská třešeň
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

U-forma Hedelfingenská třešeň

Prunus avium 'Hedelfinger' - Objednací číslo 4434605
Počet kusů v balení:1 ks
Tmavá chrupka. Dozrává 6. třešňový týden. Plody jsou velké, slupka tenká, dužina pevná, křupavá a šťavnatá. Plody jsou náchylnější na praskání, ale dobře odolávají moniliové hnilobě.
1688,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - září konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby října střed - září konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání červenec začátek
Výška dospělé rostliny 250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné. PŮDA: Kyprá, výživná, propustná, ne příliš vlhká. HNOJENÍ: Na jaře vícesložkovým hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). ZÁLIVKA: Podle potřeby a povětrnostních podmínek. VÝŠKA: Asi 2,5 metru, potřeba místa asi 1 metr. KVĚTY: Bílé, květen, od 2-3 roku pěstování. Není samosprašná vhodným opylovačem je např. třešeň Schneiderova. PLODY: Hnědočervené plody s křupavou, šťavnatou a pevnou dužinou. SKLIZEŇ: Polovina července. ŘEZ: Postranní výhony zkracovat ihned za 2. – 3. očkem. Výšku lze zkracovat podle vlastního požadavku. PODZIM/ZIMA: Zimovzdorná, u kořenů zakrýt listím nebo posekanou trávou. Při výsadbě je vhodné ke stromu upevnit opěrnou tyč a ponechat ji tak dlouho dokud strom dostatečně nezesílí.
Nedávno zobrazené