Algenkalk hnojivo
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Algenkalk hnojivo

Objednací číslo 7701114
Počet kusů v balení:1 ks
Hnojivo Algenkalk je vyrobené z mořské řasy Lithothamnium calcareum. Jedná se o fosilní mořskou řasu, která roste mimo jiné na březích Glénanských ostrovů v západní Bretani. Zvláštností této řasy je její schopnost shromažďovat během svého života (4-5 let) v mořských minerálních vodách přirozeně se vyskytující látky, zejména vápník, a vázat je na sebe. Poté, když je téměř celá zvápenatělá, organický materiál odumírá a zvápenatělá schránka klesá ke dnu. Tam je poté těžena a dále zpracována. Hnojivo je velmi dobrým zdrojem vápníku, hořčíku a jódu. Je bohaté na stopové prvky a cenné makroživiny ve snadno dostupné formě, zabraňuje zejména projevům nedostatku jódu a selenu. Pomáhá zlepšovat strukturu půdy, zlepšuje využití živin a zvyšuje odolnost rostlin. Algenkalk lze použít k hnojení mnoha rostlin. Výjimkou jsou rostliny citlivé na vápno a kyselomilné rostliny, jako jsou borůvky, rododendrony, azalky, vřesy, hortenzie nebo kamélie. Při prvním použití dávkujte 40-60 g/m² (balení 6 kg vystačí na 100 m2). Udržovací dávka je 15-30 g/m². Pro posílení rostlin lze aplikovat i ve formě záslivky. Vmíchejte 1 kg do 1 l vody. Účinek hnojení závisí na teplotě a vlhkosti. Dbejte na nepředávkování. Pro zajištění stálé kvality skladujte výrobek na suchém a čistém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat. Balení 6 kg, prášková forma.
1090,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

100% mořská řasa Lithothamnium calcareum •Složení:• 82 % CaCO3 uhličitan vápenatý, 7% MgCo3 uhličitan hořečnatý, 0,30 % sodík (Na), 0,24% chlorid, 3,00 % organické hmoty, •pH•: 8,7
Nedávno zobrazené