Zelený fíkovník, kmen

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Svými členitými dekorativními listy zkrášlí každý balkon a terasu. Je odolný až do -15°C, pěstovaný ve volné půdě požaduje odpovídající zimní ochranu. Plody jsou zelené, při dostatku slunce sladké a šťavnaté. Bohaté na vitamíny a minerální látky. Sklizeň od konce září. Výška až 4 m. Dodáváme rostliny v kontejneru 60- 80 cm vysoké.

Číslo zboží: 40233

Latinský název: Ficus carica

Obsah balení: 1 ks

630,0 Kč / balení

Doba výsadby: Březen začátek - Prosinec střed

Stanoviště:
Slunné, chráněné, pokud možno orientované na jih nebo na jihozápad.

Půda:
Kyprá, vápenitá, květinovou zeminu smíchat s 1/3 písku. Dostatečně zalévat, aby půda rostliny nevyschla, zvláště při tvorbě plodů.
Extrémní sucho a přemokření může rostlině škodit. Při pěstování v nádobě dbát na to, aby byla dostatečně široká a hluboká.
Hnojení:
1x za dva týdny tekutým hnojivem.
Výška:
2-3 metry (podle podmínek)

Potřeba místa:
asi 3 metry

Růst:
Tento fíkovník se rozmnožuje odnožemi a zakořeněním „řízků“. Neroubuje se.

Plody:
Září/říjen od 3. roku. Dříve nasazené plody nedozrávají a dochází k jejich opadu. Nepotřebuje žádného dárce pylu. Plody dozrávají postupně, a proto se na jedné rostlině vyskytují současně zralé i nezralé plody. Plody jsou zralé, když jsou na omak měkké a mírně tmavě zabarvené. Nezralé plody zůstávají na podzim na stromku a dozrají příští jaro nebo ve skleníku.

Řez:
V průběhu vegetace (od jara do podzimu) mohou být jednotlivé výhony zkráceny, respektive odstraněny. Na místa řezu naneseme přípravek na hojení ran.

Zima:
Rostlinu zakryjeme folií nebo rákosem jako ochranu proti chladnému větru. Kořeny zakryjeme silnou vrstvou mulče (řezaná tráva, listí). Mokrý sníh setřásáme. Mladé rostliny v nádobě můžeme přezimovat v chladné a světlé místnosti – nepřemokřit!