Panonie meruňka, kontejner

Nelze objednat

Tato vynikající maďarská odrůda meruňky dozrává koncem července. Plody jsou velké, s hladkou slupkou, oranžové barvy, s mírným zabarvením do karmínově červené. Dužina je pevná, šťavnatá. Samosprašná! Vynikající plodnost a garance úrody.

Číslo zboží: 48128

Latinský název: Prunus armeniaca

Doba výsadby: Únor střed - Listopad konec

Stanoviště:
Slunné místo, chráněné proti větru. Teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy

Půda:
Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná

Výška:
zhruba 3 metry

Potřeba místa:
3 - 4 metry

Růst:
Kompaktní

Kvetení:
březen
První květy, eventuálně plody od druhého roku.
Rostlina je samosprašná.

Plody:
Koncem července. Plody jsou velké, pevné, s hladkou slupkou, oranžové barvy, rudé na straně obrácené k slunci. Pecka se lehce vyjímá.

Hnojení:
Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka.

Řez:
Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí.

Zima: zimovzdorná, meruňky jsou vhodné pro pěstování v mírnějších polohách
Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt smrkovým chvojím
Pozor: na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru a ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let).