Mochyně peruánská(2)

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Tato rostlina se ve svojí původní vlasti, Jižní Americe, stala natolik důležitou, že ji místní obyvatelé začali pěstovat ve velkém. Mezitím ale toto zlatožluté ovoce ovládlo už i evropské restaurace jako ozdobný klenot na dezertech. Její nakyslé aroma připomíná chuť angreštu. Bobule velikosti třešně, ukryté v obalu připomínajícím lampión barvy pergamenu, se schovávají na keříku jako drobné dárečky. Mochyně obsahuje kromě vápníku ve velkém množství také vitamíny A a B. Za Vaši péči se Vám odmění velkým množstvím chutného ovoce od poloviny července až do října. Keř dorůstá do výšky 1 – 1,2 m; může se pěstovat na balkoně nebo terase ve větší nádobě, nebo ji můžete vysadit do zahrady. Jednoletá rostlina. Dodáváme silné rostliny v nádobě o průměru 12 cm.

Číslo zboží: 69064

Latinský název: Physalis peruviana

Obsah balení: 2 ks

272,0 Kč / balení

1. balení 272,0 Kč / balení

od 2. balení 259,0 Kč / balení

Doba výsadby: Duben začátek - Červen konec

  • Slunné
  • Polostín
  • 50
  • 100-120
Stanoviště:
chráněné, teplé a slunné

Půda:
bohatá na živiny, humózní

Hnojení:
příležitostně přidat trochu kompostu nebo zásobovat trochou organického hnojiva

Výška:
ca 50cm

Květy:
žlutavě-zelené

Plody:
velikosti třešně, zlatavě žluté v pergamenově zbarveném lampionku s nakyslou vůní, plody jsou zralé když jdou lehce utrhnout

Sklizeň:
Je možná od poloviny července do října
Zima:
Přezimování je možné.
V mrazuvzdorné, suché, větrané místnosti. Před přezimováním rostlinu radikálně seřízněte – růst do výšky bude tímto zásahem trochu pozastaven. Pokud už neočekáváte žádné noční mrazíky (po ledových mužích) můžete rostlinu přestěhovat ven.

Extra Tip:
V mrazuvzdorném skleníku nebo v nepříliš teplé zimní zahradě mohou mochyně pěstované přes léto v nádobách přezimovat. Při troše štěstí můžete sklízet plody po celou zimu.